Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» icon

Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків»

НазваниеУрок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків»
Дата конвертации17.04.2013
Размер95.44 Kb.
ТипУрок




Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Новомосковської районної ради вул. Леніна 17, с. Голубівка

Новомосковського району, Дніпропетровської області, 51230

Тел.. (05693)53193 E-mail: sngolubovka@ukr.net


Відкритий урок з навчання грамоти у 1-Б класі

Тема. Казка

М. Коцюбинського

«Про двох цапків»


Підготувала:вчитель

початкових класів

Безжовча І.В.


Голубівка2012 ^ Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-Б клас)

Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків»

Мета: формувати навички виразного читання; сприяти розвитку пізнавальної активності учнів; розкрити взаємозв'язок уяви і творчості; пробуджувати зацікавленість до навколишнього світу; розвивати мовлення учнів, критичне мислення, увагу, читацьку пам'ять; учити працювати над артикуляцією, постановою голосу та диханням; збагачувати словниковий запас; учити робити висновки, узагальнення, доводити власну думку, творчо мислити; навчати дітей використовувати в діалогічному мовленні виразні засоби, емоційно передавати зміст казки; виховувати доброзичливість, бажання завжди робити добрі вчинки, поважати одне одного; дати можливість відчути радість від творення добра іншим.

^ Методи, прийоми, форми:

• «Ґронування»;

• «Асоціативний кущ»;

• робота в парах;

• діалог.

Тип уроку: комбінований.

^ ХІД УРОКУ

І. Організація класу

1. Вступне слово вчителя

У нас сьогодні справжнє свято,

Гостей зібралося багато,

А ну ж, на мене подивіться

І веселенько усміхніться.

2. Тренінг «Умій володіти своїм настроєм» .

^ Гра «Маска»

— Візьміть люстерка, і, дивлячись на своє обличчя, відтворіть свій настрій.

— Я бачу ваш настрій. У когось радість на обличчі, хтось чимось

здивований, бачу також спокій та смуток. Для того щоб настрій у всіх

дітей став добрим та радісним...

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов'язково

День тобі веселим буде.

^ II. Актуалізація опорних знань .

1. Повідомлення теми і мети уроку

Врятує світ краса —

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало,

Бо стільки всюди зла — людина вже не та!

Тож, люди на землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

2. Слово вчителя

— Сьогодні, діточки, ми з вами здійснимо подорож у дві дуже різні країни: Добра та Зла. Яка країна вам більше сподобається, там ми і залишимося жити.

Подорожуватимемо річкою на швидкому і зручному виді транспорту — кораблі. Роботи у нас дуже багато, тож, щоб усе встигнути, ви повинні бути:

• уважними;

• розумними;

• зібраними;

• кмітливими,

3. Розвиток артикуляційного апарату

1. Читання складів

2. Робота зі скоромовкою.

Цап до цапа в гості йшов,

Цап дороги не знайшов.

• Виразне читання скоромовки вголос.

• Читання повільно, трохи швидше. .

• Читання «Блискавкою».

^ Читання у різних варіантах.

• Висловіть радість.

• Вам дуже шкода цього цапка.

• Вимовте скоромовку, насміхаючись над цапком.

• А тепер ви дуже розлючені тим, що цап не знайшов дороги. Пожалійте бідолашного цапка.

3.Мотивація навчальної діяльності

— Відгадайте загадку — і дізнаєтесь, про кого ми читатимемо казку.

Хто пасеться край дороги?

Невелика, довгі роги,

Ще й борідка є, до речі...

Молока дає малечі, ,.

Зелень — травку підгриза...

Здогадалися?.. (Коза).

— Правильно, це коза.

Ось ми з вами на кораблі, подорожуємо річкою. Кого бачимо? (Двох цапків) .

III. Усвідомлення нового матеріалу

1. Словникова робота

— У казці вам зустрінуться незрозумілі слова. Подивіться на дошку і прочитаємо разом ці слова.

Перебратися — перейти, подолати.

Вузький — неширокий.

^ Кладка — невеличкий місток.

Завдати — почекати

Стежка — доріжка.

2. Виразне показове читання казки двома учнями

— Ця казка складається з двох частин. Послухайте її та подумайте, до якої країни, ви потрапили у І частині, а до якої — у II частині. (/ частина — країна Зла, II частина — країна Добра)

— А яка країна вам сподобалась більше?

3. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться,

В різні боки похиліться,

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

^ 4. Читання казки «ланцюжком» (по реченню)

5. Читання в парах продовження казки

6. Робота над усвідомленням тексту

— Як називається казка?

— Уявіть себе автором казки. Як би ви назвали цю казку? Чому?

— Назвіть головних героїв казки.

— Які наміри були у цапків?

— Яка була кладка?

— Чим завершилась зустріч цапків?

— А на якій стежці зустрілися кізочки?

— Чому не можна було розминутися?

— Що зробила одна кізочка? Що друга?

7. Удосконалення техніки читання

1) Відшукування речень за початком.

— Я читаю початок, а ви знаходити продовження речення.

Така вузенька... (що тільки один може перейти, а двом тісно).

І той хоче... (через річку перебратися, і другий.)

Ступили обидва... (цапки на кладку, зійшлись посередині та й ну один одного лобами та рогами бити).

2) Вибіркове читання.

— Прочитайте, як завершилась зустріч цапків.

— Як ви вважаєте, до якої країни вони потрапили? (До країни Зла)

3)Творча робота «Збери прислів'я».

2 1 4 6 7 3 5 8

ріс Ви у не ви та ма ніс

(Виріс, та ума не виніс.)

— Чи можна так сказати про кізочок?

— А про цапків?

— Хто був розумнішим: цапки чи кізочки?

4)Робота з малюнками до казки.

— Порівняйте малюнки та скажіть: хто з героїв казки жив у країні Добра, а хто — в країні Зла?

— А де ви б хотіли опинитися? Чому?

5) Пантоміма ««зустріч двох цапків на кладці».

6) Діалог «Дві кози».

Зустрілися дві кізочки на вузенькій стежці.

1-а кізонька. Доброго ранку, люба сусідко! .

2-а кізонька . Доброго ранку, шановна!

1-а к і з о н ь к а. Ти кудись поспішаєш?

2-а кізонька. Я запізнююсь на День народження.

1-а кізонька. А мене вдома чекають діточки самі.

2-а кізонька. А як же нам розминутися з тобою?

1-а кізонька. Я знаю як! Давай я ляжу на стежку, притиснусь спиною до гори, а ти перестрибнеш через мене.

2-а кізонька. Це розумно. Я так і зроблю. Дякую!

^ 8. Стислий переказ І та II частини казки (робота в парах)

9. Метод «Ґронування» (стратегія «Асоціативний кущ»)

— Так, що ж ми дізналися про героїв казки? (Що вони жили у країні Добра та Зла.)

— Давайте серед запропонованих слів оберемо ті слова, що стосуються цапків та кізочок.

— Якими вони були? Слова: добрі, увічливі, уперті, злі, чемні, грубі, погані, задаваки, уважні, доброзичливі, розумні, дурні, задираки.


Уперті

Грубі

Погані

Цапки

Злі

Дурні

Задаваки



Доброзичливі

Розумні

Уважні

Кізочки

Чемні

Добрі

Увічливі



10. Аудіювання.«Упертий віслюк»

Жив на світі віслюк. Він був дуже впертий. Стане на дорозі й нікому не дає пройти.

Одного разу під'їхав під'ємний кран. Віслюк стоїть на дорозі та не пускає його. Підйомний кран підняв пустуна і відвіз дуже далеко. Довго віслюк потім повертався додому.

Зустрів віслюк зайчика і дав йому дорогу. Відтоді він усім дає дорогу.

Запитання

1. Яким був віслюк?

а) Добрим;

б) несперечливим;

в) упертим;

2. Що робив віслюк на дорозі?

а) Привітав перехожих;

б) уперто не пропускав нікого;

в) пропускав своїх знайомих.

3. Як під'ємний кран провчив віслюка?

а) Підняв пустуна і відвіз далеко;

б) запропонував його пропустити;

в) наїхав на віслюка.

4. Яким став віслюк?

а) Злим;

б) нечемним;

в) увічливим.

— А у якій країні жив віслюк?

— А коли він зрозумів свою помилку, то він куди потрапив? До якої країни?

^ IV. Підсумок уроку

— Ми сьогодні здійснили подорож у країни Добра та Зла. Яка країна вам найбільше сподобалась?

— Де ми з вами залишимося жити?

— Країна Добра — це найкраща країна у світі. Здавна люди цінували добре, праведне життя. Зло, як відомо, довго не забувається і породжує зло. Добро помножує добро. Не давайте злу перебороти добро, завжди дотримуйтесь золотого правила:

«Ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас».

Живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізни від мавпи і від звіра.




Похожие:

Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» icon«Учитель року» Номінація «Українська мова та література»
Застосування технології розвитку критичного мислення у процесі викладання української мови та літератури
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconТехнології критичного мислення на уроках
Якщо вчитель постійно організовує на своїх уроках таку діяльність, то навчання буде успішним, а здобути знання – якісними. Така організація...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconТрудове навчання (технології), креслення
Реформування української системи освіти відбувається у відповідності до світових тенденцій, які встановлюють пріоритет творчого розвитку,...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconТрудове навчання (технології), креслення
Реформування української системи освіти відбувається у відповідності до світових тенденцій, які встановлюють пріоритет творчого розвитку,...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconТ. М. Степанова директор, вчитель математики Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої спеціалізованої школи І ііі ст. №5 з поглибленим вивченням іноземних мов розвиток критичного мислення учнів на урок
Розвиток критичного мислення учнів на уроках математики як одна із актуальних проблем викладання математики в контексті нормативних...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconСклад творчої групи
Використання інноваційних технологій з метою розвитку критичного мислення в учнів
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconУрок №2 Тема уроку
Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconПідсумкова робота розвиток критичного мислення на уроках
Только живой ум и может делать нас работниками жизни [11; 6]. Безумовно, вчений говорить про аналітичне мислення, яке робить з людини...
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» iconТехнологія розвитку критичного мислення Адреса
Проект Соросівського фонду – науковий керівник С.І. Заір-Бек, С. Петербург, сш №552, Росія
Урок читання з використанням технології розвитку критичного мислення (1-б клас) Тема. Казка М. Коцюбинського «Про двох цапків» icon6 клас Тема. Подорож Скруджа в Різдвяну ніч у часі і просторі Мета
Мета: виробляти вміння аналізувати зміст художнього твору; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички виразного читання;...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©cl.rushkolnik.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы