Урок з української мови, 3 клас icon

Урок з української мови, 3 клас



НазваниеУрок з української мови, 3 клас
Дата конвертации12.01.2013
Размер52.46 Kb.
ТипУрок


Урок з української мови, 3 клас

Тема. Повторення вивченого за розділом «Слово»

Мета: повторити і перевірити знання та уміння учнів про синоніми, антоніми, багатозначні слова, пряме і переносне значення слів; учити зосереджено працювати при виконанні завдань; удосконалювати навички грамотного письма; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам'ять, вміння узагальнювати; виховувати пізнавальний інтерес, бажання вчитися.

Обладнання: підручник (ст. 94 – 95), дошка, каліграфічні картки, прислів’я, таблиця «Значення слова», предметні малюнки, кросворд, загадка, роздатковий матеріал.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.


План уроку


  1. Організаційний момент (0,5 хв.)

  2. Перевірка домашнього завдання (2 хв.)

  3. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв.)

  4. Повторення раніше вивченого матеріалу (7 хв.)

  5. Відтворення і закріплення теоретичних знань з мови (14 хв.)

  6. Узагальнення і систематизація знань (14 хв.)

  7. Підсумок уроку (1 - 2 хв.)

  8. Домашнє завдання (0,5 хв.)


Хід уроку


  1. Організаційний момент


Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде! (А. Костецький)


  1. Перевірка домашнього завдання


Фронтальне опитування за вправою 218 (І,ІІ)

  • У якому значенні – прямому чи переносному – у тексті вжито вислів «носи вгору задерли»?

  • У якому значенні вжито вислів «ні вперед, ні назад»?

  • Поясніть значення прислів’я: На язиці медок, а на серці льодок. Про яку людину так говорять?




  1. Повідомлення теми і завдань уроку




  • Сьогодні на уроці ми повторимо свої знання і перевіримо уміння за

розділом «Слово».


Завдання нашого уроку:

  1. Повторити, що таке синоніми, антоніми і багатозначні слова.

  2. Вчитися добирати синоніми і антоніми до слів.

  3. Вчитися пояснювати значення багатозначних слів.

  4. Перевірити знання за розділом «Слово».




  1. Повторення раніше вивченого матеріалу




    1. Каліграфічна хвилинка


Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Лл лл лі ла З з зи им

Літо збирає, а зима з’їдає.


    1. Робота над прислів’ям




  • Як ви розумієте зміст прислів’я?

  • Знайдіть у прислів’ї слова, вжиті у переносному значенні. (Збирає, з'їдає.) Поясність їх значення. (Відповіді учнів.)




    1. Гра-вправа «Знайди помилки»


- Прочитайте речення, записані на дошці.

  1. Соловї зимують в африці.

  2. Стався до землі з любовю!

  • Чи зрозуміло, яке завдання потрібно виконати? (Знайти і виправити помилки.)

  • У записаних реченнях 3 помилки. Знайдіть їх. Поясніть правопис слів. (Соловї, в Африці, з любовю).

Учні виправляють помилки в реченнях, записаних на дошці.

  • Знайдіть у реченнях багатозначне слово. (Земля.) Поясніть значення цього слова. (третя від сонця планета; верхній шар кори нашої планети, ґрунт; територія, яка перебуває в чиєму-небудь володінні.)




  1. Відтворення і закріплення теоретичних знань з мови




  1. Бесіда «Пригадай»




  • Що таке синоніми? (Слова, близькі за значенням.)

  • Для чого вони вживаються? (Синоніми вживаються у тексті, щоб уникнути повторів, а також для зв’язку речень.)

  • Наведіть приклади слів-синонімів. (Відповіді учнів.)




  1. Малюнковий диктант


- Доберіть синоніми до слів за малюнками.

Прапор (стяг), діти (учні, школярі); дім (хата, будинок), сім’я (родина), пароплав (корабель, судно), дзеркало (люстерко).


  1. Робота над віршем.


Є слова, як день і ніч, -

Прямо протилежні.

От я обачливий, скажім,

А ти необережний.

Слова великий і малий,

Сідати і вставати,

Холодний теплий, добрийзлий

І як же їх назвати?

(Антоніми)

- Отже, що таке антоніми? (Слова, протилежні за значенням.)

- Для чого вони використовуються? (Антоніми використовуються для порівняння, протиставлення предметів і явищ, їх ознак та дій.)

  • Назвіть слова-антоніми з прослуханого вірша.




  1. Фізкультхвилинка


Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі,

Вітер дерева колише, гойдає,

То вліво, то вправо хитає.

То вперед, то назад,

То вниз перегинає.

А учні тихенько сідають,

Українську мову вивчають.


  1. Узагальнення і систематизація знань




      1. Робота з підручником


Вправа 219 (усно 1, 2)


      1. Гра-вправа «Розгадай кросворд»


- До поданих слів доберіть антоніми і впишіть у кросворд.


  1. Відпочивати - працювати.

  2. Слабкий - сильний.

  3. Сідати - вставати.

  4. Кінець - початок.

  5. Високо - низько.

  6. День - ніч.

  7. Поразка - перемога.

  8. Сумувати - радіти.





      1. Робота над загадкою


- Відгадайте загадку.

Ти побачиш їх і в морі,

І в небесному просторі.

(Зірки)

  • Поясніть всі існуючі значення цього слова. (1 – небесне тіло, 2 – морська тварина, 3 – видатний артист.)

  • Як називається слово, яке має багато значень? (Багатозначне.)

  • Складіть з кожним речення: І група – перше значення, ІІ – друге, ІІІ – третє (усно).




      1. Самостійна робота


І варіант

1. Прочитай текст. Обведи слова, вжиті у переносному значенні.

Клен цілу зиму спав. Та ось до клена доторкнулося лагідне сонечко. Прокинувся клен, зітхнув і розгорнув плечі.

    1. До поданих слів добери і запиши синоніми.

Іти - …, сміливий - …, літера - … .

    1. До поданих слів добери і запиши антоніми.

Довгий - …, говорить - …, великий - … .


ІІ варіант

1. Прочитай текст. Обведи слова, вжиті у переносному значенні.

Клен цілу зиму спав. Та ось до клена доторкнулося лагідне сонечко. Прокинувся клен, зітхнув і розгорнув плечі.

  1. До поданих слів добери і запиши синоніми.

Говорити - …, мужній - … , приятель - … .

  1. До поданих слів добери і запиши антоніми.

Назад - …, відкривати - …, низький - … .


  1. Підсумок уроку




  • Підіб’ємо підсумки нашого уроку. Отже, доберіть синоніми до слів аероплан (літак), шлях (дорога, путь) .

  • Доберіть антоніми до слів розмовляти (мовчати), багатий (бідний).

  • Що ви можете сказати про слова лист, ручка, коса? (Вони мають багато значень, тому називаються багатозначними.)

  • Чи сподобався вам урок? Чим саме? Що нового ви дізналися? (Відповіді учнів.)




  1. Домашнє завдання


Знайти і записати в зошит 3 – 4 прислів’я, в яких є слова-антоніми.





Похожие:

Урок з української мови, 3 клас iconПрофесор І. П. Ющук уроки української мови
...
Урок з української мови, 3 клас iconДовідка про стан ведення учнівських зошитів з української мови, української літератури, російської мови та світової літератури
Мета перевірки: виконання та дотримання вчителями та учнями єдиного орфографічного режиму, якість і періодичність перевірки зошитів...
Урок з української мови, 3 клас iconУрок з української мови
Тема. Повторення вивченого про прикметники як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні
Урок з української мови, 3 клас iconПоложення про навчальний кабінет української мови та створює умови для: організації колективного, індивідуального та диференційованого навчання; організації роботи гуртків та факультативів
Кабінет української мови було створено у 2000 році спільними зусиллями вчителів секції української мови. Це спеціально обладнана...
Урок з української мови, 3 клас iconКерівнику знз вчителю української мови
Методичні поради щодо написання власного висловлення з української мови та літератури
Урок з української мови, 3 клас iconНаказ №365 Про підсумки проведення І та ІІ етапів ХІІІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Тижня української писемності та мови в усіх навчальних закладах району був проведений І етап, а 24 листопада – ІІ етап конкурсу з...
Урок з української мови, 3 клас iconУрок з англійської мови, 8 клас

Урок з української мови, 3 клас iconПро проведення І, ІІ етапів ХІІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в загальноосвітніх навчальних закладах Фрунзенського району в 2011/2012 навчальному році
України від 03. 11. 2011 №1/9-813 «Про проведення ХІІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», з метою сприяння...
Урок з української мови, 3 клас iconАктуальні проблеми впровадження поглибленого вивчення української мови та літератури на базі двопрофільного класу
Штобе Н.І., вчитель української мови та літератури Криворізької загальноосвітньої школи
Урок з української мови, 3 клас iconУрок математики та української мови 1 клас
Мета. Ознайомити учнів зі словами – назвами звірів. Навчити розрізняти деякі види звірів за основними суттєвими ознаками. Формувати...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©cl.rushkolnik.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы