Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета icon

Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета

НазваниеЗастосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета
Дата конвертации11.02.2013
Размер58.24 Kb.
ТипДокументы


Застосування здоров’язберігаючих і нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях

Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л]


Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель - логопед ССШ №10


Мета: автоматизувати звук у словах, складах, реченнях, розвивати дрібну і артикуляційну моторику, розвивати фонематичний слух і сприйняття, орієнтування в просторі, відповідність мовлення до рухів, відчуття ритму. Навчити давати повні відповіді на поставленні запитання, узгоджувати іменники з числівниками, вміти переказувати невеличкий текст.

Виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: артикуляційний профіль, предметні малюнки, дзеркала.


^ Хід заняття


  1. Організаційний момент.

Відгадати загадки.

Мию,мию без жалю,мию там де брудно.

А купатись не люблю,бо від того худну.

(ло,ми)

Рідке,а не вода.
Біле,а не сніг.


(ло , ко , мо)

Тримаюсь тільки на ходу,

А як встану-упаду.

(ло , пед , си , ве)

2. Розвиток дрібноі і артикуляційної моторики, дихання і голосу

«Неслухняний язичок»

Широкий язик покласти на нижню губу та промовляти “пя-пя-пя”, неначе похлопувати свій.

«Лопаточка»

Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Неслухняний язичок” верхньою губою.
«Чашечка»

Рот широко відкрити. Широкий язик підняти угору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати в такому положенні 10-15 с.
«Голочка»

Рот відкрити. Язик висунути далеко вперед, напружити його та зробити вузьким. Утримувати в такому положенні 15 с.

«Гірка»

Рот відкрити. Бокові краї язика притиснути до верхніх кутніх зубів. Кінчиком язика доторкнутися до нижніх передніх зубів. Утримувати в такому положенні 15 с.
«Трубочка»

Висунути широкий язик. Бокові краї язика завернути угору. Подмухати в отриману трубочку. Виконувати в повільному темпі 10-15 разів.
«Годинник»

Висунути вузький язик. Тягнутися язиком поперемінно праворуч – ліворуч. Рухати язиком з куточка рота в повільному темпі під лічбу. Виконати 10-15 разів.
«Конячка»

Присмоктати язик до піднебіння, клацнути язиком. Клацати повільно, сильно. Розтягувати під’язикову зв’язку. Виконати 10-15 разів.
«Грибок»

Відкрити рот. Присмоктати язик до піднебіння. Не відриваючи язик від піднебіння сильно відтягнути вниз нижню щелепу. Зробити 10-15 разів. На відміну від вправи „Конячка” язик не повинен відриватися від піднебіння.
«Гойдалка»

Висунути вузький язик. Тягнутися язиком почергово спочатку до носа, потім до підборіддя. Рот при цьому не закривати. Вправа проводиться під лічбу 10-15 разів.
«Смачне варення»

Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик у глиб рота. Повторити 10-15 разів.
«Змійка»

Рот широко відкрити. Язик сильно висунути уперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати у глиб рота. Рухати язиком в повільному темпі 10-15 разів.
«Маляр»

Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.


^ Дихальні вправи

Трубач

Сидячи, кисті рук затиснути в трубочку, підняти догори. Повільно видихаючи, голосно промовляти „п-ф-ф-ф”. Повторити 4-5 разів.

Півень

Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Підняти руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, промовляти „Ку-ку-рі-ку”. Повторити 5-6 разів.

Летить м’яч

Стоячи, руки з м’ячем підняті вгору. Кинути м’яч від грудей вперед. Промовляти видихаючи „у-х-х-х-х”. Повторити 5-6 разів.

Гуси летять

Повільна ходьба упродовж 1-2 хвилин. Піднімати руки в сторони – вдих, руки вниз – видих, промовляти „г-у-у-у-у”.

^ Пальчикова гімнастика

ЖАБКА

Вказівний палець та мізинець підняти угору та тримати напівзігнутими.
Середній та безіменний притиснути до долоні великим пальцем.

Скаче жабка у траві
І скрекоче: “Ква-кве-кві!”



***

НОЖИЦІ

Вихідна позиція.
Великий, безіменний палець та мізинець притиснути до долоні. Вказівний та середній пальці витягнути вперед. Вони то розходяться, то сходяться, імітуючи рухи ножиців. Долонь розташована паралельно столу. Спочатку вправу виконувати повільно, поступово темп прискорити. Стежити, щоб пальці були прямі.

Швачка в дім до нас прийшла,
Мені ножиці дала,
Я тканини і папір
Ріжу, ріжу до сих пір.



***

КАБЛУЧКА

З’єднати великий та вказівний пальці разом у кільце. Решту пальців випрямити, підняти уверх, та притиснути один до одного. Утримувати у такому положенні до рахунку 5 – 10. Виконувати вправу кожною рукою по черзі, потім обома руками одночасно.

Подивись на мою ручку
І побачиш там каблучку.




^ 3.Вправи на розвиток промовляння звука [ л]

1. Назвати малюнки (молоток,волосся,долото,тепловоз,калоші,пилосос).

Уточнити значення цих слів.Визначити,де стоїть звук у назвах малюнків

Прочитати підписи під малюнками.


2. Полічити до п’яти те,що зображено на малюнках


3.Змінити речення (тобі, йому, їй, нам, вам , ім).

Мені подали молоток.

Мені купили долото.

Мені віддали пилосос.

Мені помили волосся.

Мені дали нові калоші.

Мені подобається тепловоз.


4. Додати до слів назву малюнка

Гумові чорні ...

Сучасний потужний ...

Залізне гостре...


Красиве біляве...

Новий гладкий...

Невеликий зручний...


5. Про які малюнки ці загадки?

Нога дерев’яна, Гуркоче, виє,

А голова металева носом пилюку їсть.

(ло. Мо, ток) (ло, Пи, сос)


6. Вивчити скоромовку

Ле-ле-ле, ле-ле-ле, Ло-ло-ло, ло-ло-ло,

Білий човник пливе ось для білочки дупло.

Ла-ла-ла, ла-ла-ла, лу-лу-лу, лу-лу-лу,

Мила в човнику пливла. Радіє Милочка теплу.

Ли-ли-ли, ли-ли-ли,

Пісні Милочки чутні.


7. Гра « Жартівливі відповіді»

Чом у ви віддаєте перевагу? Дати повну відповідь, використуючи назву кожного малюнка.


8.Переказати текст

Олесь і гуси

Влітку Олесь поїхав у гості до бабусі. Бабуся жила у селі. Якось

Олесь вийшов і побачив гусей з гусенятами. Вони весело гелготали: «Га-Га-га». Олесь взяв лозинку і почав ганяти гусей. Гуси повитягали шиї І кинулися на Олеся. Гуси вже шипіли:»Ш-ш-ш». Олесь злякався, кинув лозину і хотів втекти, але не встиг. Гуси на нього налетіли. Вони боляче щипали Олеся. Так йому дісталося за пустощі.


4. Підсумок заняття

-Який звук вивчали?

-Про що розмовляли?

-Що найбільше сподобалось?




Похожие:

Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconЗастосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета
Реченнях, розвивати дрібну і артикуляційну моторику, розвивати фонематичний слух і сприйняття, орієнтування в просторі, відповідність...
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconТвоє здоров'я в твоїх руках Година спілкування з учнями початкових класів із застосуванням інтерактивних технологій Наталія Анатоліївна Коломайко, вчитель початкових класів ссш №10
Мета: ознайомити учнів із визначенням понять «здоров'я», «здоровий спосіб життя»; визначити фактори, що сприяють здоров'ю і фактори,...
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconМаркова Віра Миколаївна Новий державний стандарт
Одним із складових нового стандарту початкової освіти є впровадження інформаційних технологій та використання здоров’язберігаючих...
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconМандрівка в країну здоров’я Спортивне свято, 4 клас Лариса Олександрівна Ємець, вчитель початкових класів ссш №10, Цілі та завдання
Обладнання: кеглі, м'ячі, обручі, таблички класів, маршрутні листи, гербарій лікарських рослин
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconМандрівка в країну здоров’я Спортивне свято, 4 клас Лариса Олександрівна Ємець, вчитель початкових класів ссш №10, Цілі та завдання
Обладнання: кеглі, м'ячі, обручі, таблички класів, маршрутні листи, гербарій лікарських рослин
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconКозацькі забави Спортивне свято, 4 клас Лариса Олександрівна Ємець, вчитель початкових класів ссш №10
Мета. Розширювати знання учнів про спортивні традиції, національні забави українського народу; формувати свідому установку на необхідність...
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconКозацькі забави Спортивне свято, 4 клас Лариса Олександрівна Ємець, вчитель початкових класів ссш №10
Мета. Розширювати знання учнів про спортивні традиції, національні забави українського народу; формувати свідому установку на необхідність...
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconХарчування, найважливіші компоненти їжі (Побудова діаграм) Інтегрований урок: математика, біологія Антоніна Олександрівна Щербак, вчитель математики ссш №10
Мета: Формування вмінь і навичок побудови кругових і стовпчастих діаграм на тему “Харчування, найважливіші компоненти їжі”
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconХарчування, найважливіші компоненти їжі (Побудова діаграм) Інтегрований урок: математика, біологія Антоніна Олександрівна Щербак, вчитель математики ссш №10
Мета: Формування вмінь і навичок побудови кругових і стовпчастих діаграм на тему “Харчування, найважливіші компоненти їжі”
Застосування здоров’язберігаючих І нетрадиційних технологій на логопедичних заняттях Заняття по виявленню мовних недоліків: звук [л] Олена Олександрівна Чугаєнко, вчитель логопед ссш №10 Мета iconЗір. Проблеми зору. Міфи І реальність Наукове ток-шоу Лариса Феліксовна Вдовіченко, вчитель фізики ссш №10 Ірина Сергіївна Зозуля, вчитель фізики ссш №10 Мета
«Світлові явища» щодо практичного використання світлових явищ і властивостей світла; сформувати уявлення про використання законів...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©cl.rushkolnik.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы